Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Ameliyatı

KOL ESTETİĞİ KOL GERME KOL İNCELTME NEDİR?
Kol bölgesindeki kalınlaşmalar ve sarkmaların tedavisi için elimizde çeşitli seçenekler var. Kol bölgesindeki aşırı yağ dokularının Liposuction kullanarak alınması ile inceltme sağlama işlemine kol inceltme denir. Hasta genç veya cildin elastikiyeti iyi ise, Liposuction sonrası sarkma beklemiyorsak kol inceltme tedavisini tercih ederiz. Kol bölgesinde aşırı sarkık cildi olanlarda ise kol germe ameliyatı önerilir.

ÜST KOL İNCELTME (KOL LİPOSUCTİON) NEDİR? NASIL YAPILIR?
Üst kol inceltme veya liposuction ameliyatı inceltme yapılacak alanın en iç tarafında ve en dış tarafında açılacak 3-4 milimetrelik küçük deliklerden Liposuction uygulanır. Genel anestezi altında 1 saat civarında süren bu işlemden sonra hasta aynı gün taburcu olabilir. Sonrasında hasta 4-6 hafta korse kullanılır.

KOL GERME KOL İNCELTME AMELİYATI NEDİR VE NASIL YAPILIR?
Kol germe ameliyatı nda üst koldaki sarkmış aşırı cilt dokuları kolun alt kısmında yapılan kişi ile çıkarılır. Oluşan izin görünmemesi için iz, kolun alt kısmında saklanır. İlk zamanlarda kızarık olan iz, Çoğu vakada aylar içerisinde komşu cilt ile aynı renge dönüşür.
Kol ve el lenfatikleri ve damarların korunması için fazla deri çıkılmadan önce eğer varsa altındaki yağ dokuları liposuction ile alınır, böylelikle ameliyat sonrası elde ve ön kolda beklenen şişme minimal olur.

KOL GERME VE KOL İNCELTME AMELİYATLARI KİMLERE YAPILIR?
Kilo vermek için mide ile ilgili yapılan müdahaleler sonrasında ya kaybına bağlı aşırı sarkma tüm vücutta görülebilir. Bu tür kilo verme ameliyatı sonrasında veya sadece egzersiz ve diyetle aşırı miktarda kilo kaybı olan hastalarda oluşan üst kol bölgesinde görülen sarkma durumları kol germe dediğimiz ameliyatla tedavi edilebilir. Kol inceltme ameliyatı ise derinin elastikiyetinin hala korunmuş olduğu kişilerde ve özellikle gençlerde cilt sarkması olmamış veya olması beklenmiyorsa? egzersize dirençli olan bu aşırı yağ dokularına liposuction uygulamasıyla kol inceltme gerçekleştirilebilir

KOL GERME VE KOL İNCELTME AMELİYATLARINDA ANESTEZİ GEREKİR Mİ?
Kol germe ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilir. Kol inceltme ameliyatı sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilir.

KOL GERME AMELİYATINDAN SONRA İZ KALIR MI?
Kol germe ameliyatından sonra her ne kadar estetik olarak en iyi sonuç kullanılsa da bir iz oluşur. İzin görünmemesi için iz, kol altına bir çizgi şeklinde saklanır. İlk zamanlar kızarık olan izler aylar içerisinde çevredeki cilt ile aynı renge dönüşecektir.

KOL GERME AMELİYATI SONRASI AĞRI OLUR MU?
Kol germe ameliyatı sırasında kesi yapılan yerlere lokal anestezik uygulandığı ve damardan ağrı kesici de verildiği için ameliyat sonrası hastalarımızın çoğu herhangi bir ağrı hissetmezler.

KOL GERME VEYA KOL İNCELTME AMELİYATLARININ SONUCU KALICI MIDIR?
Çoğu plastik cerrahi ameliyatı gibi bu ameliyat sonrasında da normal şartlar altında tekrar sarkma veya büyüme beklemeyiz. Ancak hasta aşırı kilo alır ve verirse, hastanın cilt elastikiyetinde kolay sarkmaya yol açan bir bozukluk varsa tekrar sarkma oluşabilir. Hasta kilo alırsa kolda tekrar kalınlaşma olabilir.