Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme
MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI NEDİR?
Kilo verme sonrasında ve emzirme sonrasında basık ve sarkmış hale gelen eve normal, dik pozisyon ve şekline getirmek için yapılan ameliyata meme dikleştirme denir. Genel anestezi altında yaplan mmeme dikleştirme ameliyatında var olan dokular yeterli olursa sadece cilt çıkarılarak diğer dokularda yapılan manipülasyonlarla doğal dik meme duruşu elde edilebilir. Şayet sönme çok fazla ve kendi dokusu yeterli dikleştirme sağlayamayacak kadar az ise silikon meme implantı eklemek gerekir. bu şekilde yapılan ameliyatlara ise implant mastopeksi veya implantlı meme dikleştirme adı verilir.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATINA UYGUN OLAN KİŞİLER KİMLERDİR?
Genel genel olarak anestezi almasına engel sağlık sorunları olmayan, ağır sigara içicisi olmayan, meme dokusund dış görünüşü bozacak kadar sarkma veya sönme yapacak volüm kaybı olan, ancak meme dikleştirme yapacak kadar meme dokusuna sahip olan kişiler meme dikleştirme ameliyatı için uygundur diyebiliriz.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI SONRASINDA SARKMA OLUR MU?
Meme dikleştirme ameliyatında bağlı sarkma beklemeyiz ancak yıllar içerisinde yerçekimine bağlı özellikle kilo olan hastalarda daha fazla olmak üzere bir miktar sarkma olabilir.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI SONRASINDA İZ KALIR MI?
Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında J şeklinde veya ters T şeklinde bir iz oluşacaktır. Ancak kullandığımız estetik sonucu iyi olan dikiş teknikleri, bantlama ve iyileşme sonrası uygulanan silikon kremlerle çoğu hastada ameliyattan 6 ay sonra izler kolay kolay görülemeyen hale gelecektir.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI SONRASINDA EMZİRME PROBLEMİ YAŞAR MIYIM?
Meme dikleştirme ameliyatı sırasında meme bezi dokusu çoğunlukla hiç çıkarılmaz, bazen çok az miktarda çıkarılabilir. Bu nedenle emzirme problemi beklemeyiz. Ancak her insanda ameliyatı olmasa da emzirme problemi görülebilir. Aynı risk meme ameliyatı olanlarda da mevcuttur ancak ameliyatla ilgisizdir